Francie a psi

Alpy a Pyreneje

Ve Francouzských Alpách se nachází největší hora Evropy Mont Blanc. Je zde spousta možností kam jít na výlet nebo horskou túru, samozřejmě je zde také spousta lyžařských středisek. Pyreneje tvoří přirozenou hranici mezi Španělskem a Francií. Do Pyrenejí se můžete vydat na lehčí i těžší pěší turistiku, cyklistiku či za horolezectvím v létě, nebo za krásnými lyžařskými středisky v zimě. Pyreneje se chlubí ledovcovými jezery, národním parkem, bohatou faunou a flórou, ale také městečky pod pohořím. Lokalita je vhodná pro horskou turistiku se psem.


Azurové pobřeží a Provence

Tato oblast je ohraničena na jihu Středozemním mořem a na východě přirozenou hranicí s Itálií, kterou v minulosti tvořil okraj pohoří Alpes Maritimes. Severní hranici tvoří přirozený okraj olivových hájů a západní hranicí vždy byla řeka Rhona. V Provence se nachází úrodná údolí na březích Durance nebo Rhony i vyprahlé náhorní roviny porostlé garrigue (křoviny z vřesu, dubu a voňavého tymiánu a rozmarýnu). K vidění je překrásná příroda tvořená roklemi, kaňony, levdulovými poli a azurově průzračným mořem.

Languedoc a Rousillon

Provincie Languedoc a Rousillon jsou rozprostřena od předhůří jižních Pyrenejí na západě až k ústí řeky Rhony na východě. Mořské pobřeží má rovné široké pláže, milovníci vína zde naleznou vinohrady a ovocné sady, všude je cítit vůně levandule a tymiánu. Národní park tvoří vápencová plošina. Nachází se zde mnoho rybářských vesniček. 

Normandie a Bretaň

Normandie a Bretaň se nachází v nejzápadnější části Francie. Během cesty po Bretani a Normandii se setkáte s tím nejlepším, co vám může Francie nabídnout: divokým pobřežím lemovaným dobře krytými plážemi, drsnými vřesovišti a hustými lesy, středověkými přístavy a početnými prehistorickými památkami, půvabnými, pečlivě udržovanými městy a zajímavými muzei a - pro mnohé možná především - skvělou kuchyní nabízející hlavně ryby a plody moře.

Korsika

Korsika je ostrov ležící v západním Středozemním moři. Najdeme zde ostré pohoří, skalní věže, rozsáhlé lesy, křišťálově čistá jezera, malebné zátoky a písečné pláže.  Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Korsika poskytuje ideální podmínky pro nenáročnou i horskou turistiku se psem. Jsou tady vhodné podmínky i pro turisty na kole.


Provozovatel

QickSnake© group

contact us

Všechny články

.....

Reklama

Banan

WWW.KLEC-PRO-PSA.CZ

kvalitní české klece pro psa 

7psu