Itálie a psi - díl 1.

Itálie obecně

itálie cestování pes

V Itálii nesmíte pobývat se psem na placených plážích se slunečníky a lehátky. Na neplacené pláže můžete jít se psem, pokud tam není vyznačený zákaz. Zákaz se objevuje jen výjimečně. Nejvhodnější cestování se psem je v dubnu, květnu nebo září, kdy je placených pláží velmi málo.

V sezóně se nachází volné pláže na konci nebo za letoviskem. Psi můžou jít do plážových promenád a většiny parků, ale do většiny zábavních atrakcí je vstup zakázán. Psa si můžete vzít také sebou na trhy nebo do lunaparku a také může do většiny dětských hřišť.

Italské Alpy


itálie cestování pes
Na východě území se nacházejí Jižní vápencové Alpy, na západě se táhnou Centrální krystalické Alpy. Pobyt se psem v italských Alpách je ideální na horské túry. Také zde leží největší italské jezero Lago di  Garda, které je obklopeno horami.

Bohužel u jezera je zákaz vstupu psů do vody, na některých úsecích pláží je povolen pohyb se psem na vodítku: Salo, Sirmione, Tignale, Tremosine, Torbole, Nago, Bardolino, Brenzone, Lazise, Peschiera a Torri. 

 

Grado

Dnes je Grado lázeňské město na ostrově, spojené s pevninou hrází, která Vás dovede až do samého nádherného centra města. Do centra zasahuje i kanál, takže při procházkách městem nebo při posezení v restauracích, barech a pizzerií se můžete opájet krásami starého města, plachetnicemi a loděmi zakotvenými přímo v centru města.

Pláže jsou zde písčité a s pozvolným sestupem do moře. Se psem je vhodnější pobývat v klidnějších částech letoviska, nebo na podzim a v zimě, kdy jsou ulice téměř vylidněné. 

Lignano

itálie cestování pes

Lignano se nachází asi 90 km od Benátek. Dělí se na 3 městské části: Sabbiadoro, Pineta a Riviera. Sabbiadoro je centrem poloostrova a skládá se z velkého množství hotelů, barů a prázdninových apartmánů. Je zde široká písečná pláž, na jejímž konci najdete poměrně velkou psí pláž (bez plážového servisu) v oblasti s majákem a je udržovaná pouze od konce května do poloviny září.  

V části Pineta  není pláž přístupná pro psy od konce dubna do poloviny září. Toto místo ale přímo vybízí k procházkám se psem, protože je zde poměrně rozlehlý park a klidnější prostředí. Nejvhodnější pro pejsky je městská část Riviera. Na konci Riviery je umístěna menší neoficiální pláž pro psy, je zde mělká voda, protože se tady vlévá řeka do moře. Od polovny září je umožněn vstup psům téměř po celé délce pláže.

Pokračování na:


Provozovatel

QickSnake© group

contact us

Všechny články

.....

Reklama

Banan

WWW.KLEC-PRO-PSA.CZ

kvalitní české klece pro psa 

7psu