Nevolnost psů při jízdě autem

Jízda v autě nemusí dělat vždy psům dobře. O to je to horší, pokud cestujeme někam daleko. Tyto komplikace mají řešení, nemusíme se proto bát, že bychom se psem nemohli cestovat. Nevolnost psů je způsobena nekontrolovaným pohybem auta a stresem nebo úzkostí.

Jakmile s autem zastavíte, aktivita mozku se vratí do normálu. 

Výzkum prováděný společností Harris Interactive v únoru 2008 v EU zjistil, že 75 % psů poprvé trpí nevolností při cestování ve věku štěněte, pes trpí nevolností v průměri při 5 cestách ročně a cestovní nevolností trpí přibližně každý třetí pes. Na veterináře se ale obrací málo který majitel psa.

Příznaky, které se mohou objevovat jsou:

1) nadměrné slinění (Hypersalivace)

2) zrychlené povrchní dýchání, polykání, olizování pysků

3) neklid, úzkost, třes

4) nadavování

5) zvracení

Zmírnění nevolnosti:

Měli byste štěně od malička seznamovat s autem, aby si ho spojil pouze s příjemným zážitkem. Neměli bysta krmit psa těsně před jízdou.

Je dobré nechat proudit do auta čerstvý vzduch, v autě nekuřit a vyhnout se výrazným vůním uvnitř vozu. Pravidelné přestávky a čistá čerstvá voda jsou neméně důležité.

Prevence nevolnosti:

Váš veterinář Vám doporučí moderní léčiva, které byly speciálně vyvinuty pro řešení cestovní nevolnosti zvracení u psů. Tyto preparáty mají vysokou účinost i snášenlivost. 

Léky proti cestovní nevolnosti pracují na principu zastavení signálů v mozku, které způsobují zvracení. Některé léky mají nežádoucí účinky např. ospalost , jiné nemají. 

V neposlední řadě je důleřité převážet psa ve vhodné přepravce, nebo použít kvalitní klec pro psa.

Zdroj: www.nevolnostpsu.cz

Provozovatel

QickSnake© group

contact us

Všechny články

.....

Reklama

Banan

WWW.KLEC-PRO-PSA.CZ

kvalitní české klece pro psa 

7psu