Se psem na Slovensko

Se_psem_slovensko Od 1.dubna 2013 se změnily podmínky při cestování se psem na Slovensko. Mění se a doplňuje zákon č. 282/2002 Z. z., kterým se upravují některé podmínky držení psů ve znění zákona č. 102/2010 Z. z. Tyto podmínky se týkají pouze psů se zpřísněným držením. Pes se zpřísněným držení je plemeno nebo kříženec plemene, který s ohledem na své znaky nebo vlastnosti může při útoku na člověka nebo zvíře vážným způsobem ohrozit jeho zdraví nebo život.

 Seznam plemen psů se zpřísněným držením:

americký pitbulteriér, bandog, středoasijský pastevecký pes, kavkazský pastevecký pes, , jihoruský ovčák, americký stafordšírský teriér, šarplaninec, tornjak, brazilský fila, tosa, anatolský pastevecký pes, americký buldog, boerboel, moskevský strážní pes.

Pokud vlastníte některé z těchto plemen, můžete vycestovat na Slovensko, ale musíte mít osvědčení o odborné způsobilosti k držení takového psa. Toto osvědčení musíte získat do 31. srpna 2013. Odborná způsobilost se prokáže dokladem o úspěšném absolvování kynologického výcviku, který vydá prověřená organizace v členském státě Evropské unie. Které prověřené organizace to budou v České republice, zatím není známo. Dokladem se musíte prokazovat při každém pohybu na veřejné prostranství.

Na veřejném prostranství musí být tito psi vodění vždy na vodítku, opatřeni náhubkem a na obojku musí mít uvedeno jméno, příjmení a adresu trvalého pobytu držitele psa. 

Znění celého zákona naleznete ZDE.

Provozovatel

QickSnake© group

contact us

Všechny články

.....

Reklama

Banan

WWW.KLEC-PRO-PSA.CZ

kvalitní české klece pro psa 

7psu