Dovolená se psem v Chorvatsku

Se psem do Chorvatska – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Chorvatska
 1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

  Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

 2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

 3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

  Nejaktuálnější informace a podrobné podmínky vstupu zvířat do země najdete v angličtině na stránkách chorvatské veterinární správy veterinarstvo.hr

 4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

 5. Další podmínky pro vstup psů do Chorvatska

 6. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Více zde: food.ec.europa.eu Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

 7. Pokud cestujete se štěňaty, kterým ještě nebylo 12 týdnů (a nebyla tedy řádně očkována proti vzteklině), nebo s mladými zvířaty mezi 12–16 týdny (která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné) může vám být udělena výjimka z povinného očkování proti vzteklině. Taková zvířata však musí mít pas a musí je doprovázet prohlášení (vystaví veterinář), že tato zvířata nepřišla do styku s volně žijícími zvířaty nebo jsou doprovázena matkou, na které jsou závislá. Toto prohlášení musí být vyhotoveno podle předpisů EU.

  Více informací najdete na stránkách Evropské komise. Přesné znění a formu prohlášení naleznete zde: ANNEX 1, PART 1.

 8. Zakázaná plemena a volný pohyb psů v Chorvatsku

  Zakázaná plemena
 9. Zakázaná plemena – Chorvatsko výslovně zakazuje tranzit, dovoz a dočasný pobyt všech teriérů typu bull, kteří nejsou zapsáni v registru Mezinárodního kynologického svazu (FCI). Pokud tedy nemáte pro svého bull-psa průkaz původu, nebo máte křížence typu bull, do Chorvatska bohužel nemůžete. Doporučujeme tento zákaz opravdu respektovat, pokud nechcete riskovat otočení na hranicích, zabavení psa, nebo v krajním případě dokonce jeho uspání. Všechna bull plemena jsou v Chorvatsku označena jako nebezpečná a musí být držena vždy na krátkém vodítku a opatřena náhubkem. Další vybraná plemena, která musí mít v Chorvatsku vodítko i náhubek:

  • Akita inu a Velký japonský pes
  • Americký stafordšírský teriér
  • Bulteriér
  • Mastif
  • Německý a Belgický ovčák
  • Rottweiler
  • Šarplaninac kříženci této rodiny.
 10. Volný pohyb psů - pro psy v Chorvatsku jsou vyhrazená místa, kde mohou volně pobíhat a tato místa jsou přímo označena cedulí umožňující volný pohyb psům (například psí pláže nebo psí parky). Na místech bez tohoto označení musí být psi na vodítku a “bojová” a služební plemena musí mít i náhubek (viz výše). Jedete-li na dovolenou k moři, hledejte tedy takové pláže, kde je povolené koupání psů, případně jejich volný pohyb. Předejdete tak zbytečným konfliktům, které by mohly na městských turistických plážích nastat. Na městských plážích ve většině zemí v EU je totiž koupání psů zakázáno. Výjimky tvoří divoké pláže v zátokách a na odlehlejších místech, kde váš pes do vody může bez obav.

 11. Venčení psů – i zde platí pravidlo cedulí – na některých místech můžou být vstup či venčení psů prostě zakázány (například některá místa v národních parcích, přírodní památky, hrady, apod.). I přesto, že po svém mazlíčkovi uklidíte, hrozí za porušení nemalá pokuta. Obecně však platí, že pokud se chováte zodpovědně a po svém psovi svědomitě uklízíte, nebudete mít v Chorvatsku žádný problém.

 12. Bezpečnost psa v Chorvatsku

  Se psem do Chorvatska
 13. Ošetření proti parazitům – jižní klima je příznivé pro přenašeče tropických onemocnění, v tomto případě se jedná o bodavý hmyz. Jsou dvě choroby, které zdejší komáři mohou přenášet – LEISHMANIÓZA a SRDEČNÍ DIROFILARIÓZA (neboli srdeční červivost). Obě tyto choroby mají dramatický vliv na zdraví vašeho psa. Obzvláště ve Středozemí je riziko nákazy poměrně vysoké. Existují přípravky ve formě spot-on, které přenosu nebo rozvinutí nemoci účinně zabrání. Před cestou se informujte u svého veterinárního lékaře o možnostech ochrany vašeho psa.

 14. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

 15. Pes v autě v Chorvatsku – v Chorvatsku platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Chorvatska

Mapa "dog friendly" ubytování v Chorvatsku

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Upozornění

I když se snažíme databázi ubytování udržovat aktuální, může se stát, že ubytování změní podmínky ubytování domácích zvířat. Proto se prosím vždy před rezervací na Bookingu ujistěte, že stále můžete přijet i se svým mazlíčkem.

Údaj najdete dole na stránce hotelu, v podmínkách ubytování.

Podporujeme

fivestarhotelsonly.com Pětihvězdičkové hotely, rychlé vyhledávání dog-friendly hotelů.
peszdarma.cz Pes povolen a ubytován zdarma, všechny státy světa.
memolingo.cz Zábavná angličtina pro děti.

Kontakt

NC Net s.r.o.
Londýnská 57
120 00 Praha 2
Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.

© cestovanisepsem.cz 2024