Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.
Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).
Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!
Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.
4. Nejaktuálnější informace najdete v němčině a v angličtině na stránkách německého ministerstva bmel.de
Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.
Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.
Pokud cestujete se štěňaty, kterým ještě nebylo 12 týdnů, může vám být udělena výjimka z povinného očkování proti vzteklině. Musí však platit, že zvířata mají pas a nepřišla do styku s volně žijícími zvířaty nebo jsou doprovázena matkou, na které jsou závislá. Členské státy mohou povolit i cestování mladých zvířat mezi 12–16 týdny, která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné. Více informací najdete na stránkách Evropské komise.
Zakázaná plemena v Německu platí poměrně přísné zákony pro držení, chov i vstup do země pro tzv. “nebezpečné psy“.
Tato plemena jsou v Německu (ve většině spolkových zemí) označena jako nebezpečná:
Pro psy těchto ras platí v Německu následující omezení:
Volný pohyb psů - v Německu je volný pohyb psů regulován především ve městech, kde je zakázáno nechávat pejsky volně běhat (a to i ty malé). Vodítko je povinnost i v parku. Za nedodržení vyhlášky můžete zaplatit velmi tučnou pokutu. Opravdu vysoké pokuty (případně odškodnění) se platí i v případě, že váš pes způsobí nějakou škodu. Je proto dobré mít uzavřené pojištění odpovědnosti. V MHD je potřeba mít pejska s košíkem. V lese mohou být psi na lesních cestách pod dohledem na volno, ale nikoliv v chráněné přírodní oblasti. Pokud psi honí zvěř, hrozí jim ve výjimečném případě zastřelení.
Život psa v Německu - Německo je obecně velmi „dog friendly“ země. Svého psa můžete vzít prakticky kamkoliv a pokud je vychovaný, bude i vítán. Jsou samozřejmě místa, kde vstup psa není dovolen z důvodu ochrany památek (historické objekty, muzea, hrady, apod.) nebo z důvodu ochrany občanů (např. dětská hřiště). Pozor si ovšem dejte na důsledný úklid psích výkalů. Němci jsou na to obzvláště hákliví.
Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.
Pes v autě v Německu – v Německu platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.
Upozornění
I když se snažíme databázi ubytování udržovat aktuální, může se stát, že ubytování změní
podmínky ubytování
domácích zvířat. Proto se prosím vždy před rezervací na Bookingu ujistěte, že stále můžete přijet i se svým
mazlíčkem.
Údaj najdete dole na stránce hotelu, v
podmínkách ubytování.
Podporujeme
peszdarma.cz Pes povolen a ubytován
zdarma, všechny státy světa.
memolingo.cz Zábavná angličtina pro
děti.
Kontakt
NC Net s.r.o.
Londýnská 57
120 00 Praha 2
Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.