Dovolená se psem ve Španělsku

Se psem do Španělska – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Španělska
 1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

  Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

 2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

 3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

  Nejaktuálnější informace a podrobné podmínky vstupu zvířat do země najdete v angličtině na stránkách španělského ministerstva zemědělství gob.es

 4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

 5. Další podmínky pro vstup psů do Španělska

 6. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Více zde: food.ec.europa.eu Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

 7. Španělsko nepovoluje vstup štěňatům mladším 12 týdnů (která ještě nebyla řádně očkována proti vzteklině) a také mladým zvířatům mezi 12–16 týdny (která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné). Toto nařízení platí bez výjimek.

  Více info zde: food.ec.europa.eu

 8. Zakázaná plemena a volný pohyb psů ve Španělsku

  Zakázaná plemena
 9. Zakázaná plemena – ve Španělsku neplatí zákaz vstupu pro žádná plemena. Nicméně existuje seznam plemen (nebo spíše charakteristik, které mají tato plemena společné), která byla vyhodnocena jako potenciálně nebezpečná (klasifikována jako PPP - Peros Potencialmente Peligrosos) a platí pro ně přísnější podmínky než pro ostatní plemena.

  Jedná se např. o tato plemena a jim podobná (vzhled, povaha, ovladatelnost):

  • Akita innu
  • Americký pittbul teriér
  • Americký staffordšírský bulteriér
  • Argentinská doga
  • Brazilská fila
  • Dobrman
  • Rottweiler
  • Tosa inu

  Ve Španělsku platí povinnost pro všechny psy nad 20kg mít na veřejných místech nasazený náhubek. Pro nebezpečná plemena to platí bez ohledu na jejich váhu.

 10. Volný pohyb psů - pro psy jsou ve Španělsku vyhrazená místa, kde mohou volně pobíhat (nebezpečná plemena s náhubkem) a tato místa jsou přímo označena cedulí umožňující volný pohyb psům (například psí pláže nebo psí parky, vyhrazená oplocená místa). Na místech bez tohoto označení a na veřejných místech musí být psi na vodítku a “nebezpečná” plemena musí mít i náhubek (viz výše).

 11. Venčení psů Obecně platí, že Španělsko je velmi dog-friendly země, která se snaží pejskařům vycházet maximálně vstříc. Například Barcelona má 116 psích parků a dalších 109 off-leash zón, ve kterých můžete své psy venčit i bez vodítka. Ostatní větší města nezůstávají pozadu. Jediné místo, kde pejsci nejsou příliš vítáni jsou městské pláže nebo pláže poblíž letovisek. Na většinu z nich mají psi zákaz vstupu. Je tedy potřeba vyhledávat spíše divočejší pláže a nebo vyhrazená místa (většinou na okraji městských pláží) a vyhrazené hodiny pro venčení psů. Úklid exkrementů je zde samozřejmostí.

 12. Bezpečnost psa ve Španělsku

  Se psem do Španělska
 13. Ošetření proti parazitům – jižní klima je příznivé pro přenašeče tropických onemocnění, v tomto případě se jedná o bodavý hmyz. Jsou dvě choroby, které zdejší komáři mohou přenášet – LEISHMANIÓZA a SRDEČNÍ DIROFILARIÓZA (neboli srdeční červivost). Obě tyto choroby mají dramatický vliv na zdraví vašeho psa. Obzvláště ve Středozemí je riziko nákazy poměrně vysoké. Existují přípravky ve formě spot-on, které přenosu nebo rozvinutí nemoci účinně zabrání. Před cestou se informujte u svého veterinárního lékaře o možnostech ochrany vašeho psa.

 14. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

 15. Pes v autě ve Španělsku – ve Španělsku platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Španělska

Mapa "dog friendly" ubytování ve Španělsku

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Prosím vyberte si z menu typ ubytování, v mapě jsou označeny pouze penziony a kempy, kompletní mapa má 18 000 položek a může se chvíli načítat.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Kontakt

Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.
Přidat ubytování, odkaz, nebo upravit váš zápis můžete zde

© cestovanisepsem.cz 2024