Dovolená se psem v Holandsku

Se psem do Holandska – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Holandska
 1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

  Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

 2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

 3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

  Nejaktuálnější informace najdete angličtině na stránkách holandského ministerstva zemědělství. english.nvwa.nl

 4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

 5. Další podmínky pro vstup psů do Holandska

 6. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

  Pokud plánujete pobyt delší jak 3 měsíce, je potřeba se zaregistrovat u místního veterináře.

 7. Holandsko nepovoluje vstup štěňatům mladším 12 týdnů , týdnů (která ještě nebyla řádně očkována proti vzteklině) a také mladým zvířatům mezi 12–15 týdny (která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné). Toto nařízení platí bez výjimek.

 8. Zakázaná plemena a volný pohyb psů v Holandsku

  Zakázaná plemena
 9. Zakázaná plemena v Holandsku nejsou žádná psí plemena vyloženě zakázaná. Neplatí tedy omezení pro vstup do země napříč plemeny. Jediné omezení, které je zaneseno v zákoně, je povinnost pro tzv. „nebezpečná plemena“ (HRH - Hoog Risico Honden) mít vždy nasazený náhubek a být na krátkém vodítku. Jedná se o tyto rasy:

  • Akita
  • AlaAno
  • Americký Bulldog
  • Americký Pitbull Terrier
  • Americký Staffordshire Terrier
  • Anatolský pastevecký pes
  • Bandog
  • Bull Mastiff
  • Bull Terrier
  • Bully Kuta
  • Búrský buldok
  • Cane Corso
  • Doga Argentinská a kanárská
  • Fila Brasilská
  • Jihoruský ovčák
  • Kavkazský pastevecký pes
  • Pitbull a všechny jeho varianty včetně mikro
  • Rottweiler
  • Staffordšírský Bull Terrier
  • Tosa inu
 10. Volný pohyb psů – v Holandsku platí pro volný pohyb psů podobné zákony jako u nás. Na veřejných místech mějte svého psa na vodítku, „nebezpečná plemena“ musí mít i náhubek. Volný pohyb psů je dovolen pouze na vyznačených místech a nebo ve vyznačené časy. Nemusíte se tedy bát že byste svého pejska nemohli nechat proběhnout například na pláži. Holandsko je poměrně „dog friendly“ destinací.

  Pozor si dejte pouze na použití elektrických (šokových) obojků, ty jsou v Holandsku přísně zakázány a jejich použití se trestá pokutou až do výše 20.000 Eur nebo 3 roky vězení!

 11. Venčení psů Holandsko přísně dbá na čistotu veřejných míst a pláží. Mějte tedy vždy po ruce sáčky na psí exkrementy a důsledně po svém psovi uklízejte. Více informací o holandských „psích“ pravidlech, legislativě, veterinární péči, atd. naleznete zde: expatica.com

 12. Bezpečnost psa v Holandsku

  Se psem do Holandska
 13. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

 14. Pes v autě v Holandsku – v Holandsku platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Holandska

Mapa "dog friendly" ubytování v Holandsku

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Kontakt

Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.
Přidat ubytování, odkaz, nebo upravit váš zápis můžete zde

© cestovanisepsem.cz 2024