Dovolená se psem v Dánsku

Se psem do Dánska – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Dánska
 1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

  Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

 2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

 3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

 4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

 5. Kompletní informace o podmínkách vstupu do země naleznete v angličtině na oficiálních stránkách dánské veterinární správy: foedevarestyrelsen.dk
  Průvodce podmínkami: zde

 6. Další podmínky pro vstup psů do Dánska

 7. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Více zde: food.ec.europa.eu Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

 8. Pokud cestujete se štěňaty, kterým ještě nebylo 12 týdnů, může vám být udělena výjimka z povinného očkování proti vzteklině. Musí však platit, že zvířata mají pas a nepřišla do styku s volně žijícími zvířaty nebo jsou doprovázena matkou, na které jsou závislá. Členské státy mohou povolit i cestování mladých zvířat mezi 12–16 týdny, která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné. Více informací najdete na stránkách Evropské komise.

 9. Zakázaná plemena a volný pohyb psů v Dánsku

  Zakázaná plemena
 10. Zakázaná plemena – do Dánsku mají striktní zákaz vstupu (a chovu) tato psí plemena, včetně kříženců a plemen jim podobných. Výjimky z tohoto zákazu neexistují.

 11. Americký Staffordšírský Terrier
 12. Americký buldok
 13. Argentinská doga
 14. Brasilská fila
 15. Búrský buldok
 16. Jihoruský ovčák
 17. Kangal
 18. Kavkazský pastevecký pes
 19. Pit Bull Terrier
 20. Středoasijský pastevecký pes
 21. Tornjak
 22. Tosa Inu
 23. Šarplaninec
 24. Volný pohyb psů – na veřejných místech platí stejná pravidla jako u nás - pes musí být na vodítku. Bez vodítka může být pes pouze na označených místech, např. v psím parku nebo v psím „lese“ (dog forest = oplocený psí výběh). Dánsko je jednou z mála zemí která povoluje psy na většině plážích v zemi (včetně městských pláží a pláží s modrou vlajkou). Platí pouze povinnost mít psa od 1. dubna do 20.srpna na pláži na vodítku. Zbytek roku můžete mít psa na pláži na volno. V lesech povinnost vodítka platí po celý rok a to z důvodu ochrany přírody a divokých zvířat (podobně jako v Norsku a Švédsku). Porušení může být pokutováno policií. Co se týče vstupu do restaurací, v Dánsku platí zákon, který nepovoluje psům vstup do míst, kde se připravuje jídlo. Většina restaurací tedy vstup se psem nepovoluje. Nicméně venkovní zahrádky jsou pro psa dobrým kompromisem.

 25. Bezpečnost psa v Dánsku

  Se psem do Dánska
 26. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

 27. Pes v autě v Dánsku – v Dánsku platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Dánska

Mapa "dog friendly" ubytování v Dánsku

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Kontakt

Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.
Přidat ubytování, odkaz, nebo upravit váš zápis můžete zde

© cestovanisepsem.cz 2024