Dovolená se psem ve Francii

Se psem do Francie – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Francie
 1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

  Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

 2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

 3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

  Nejaktuálnější informace a podrobné podmínky vstupu zvířat do země najdete ve francouzštině a v angličtině na stránkách ministerstva zemědělství.

 4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

 5. Další podmínky pro vstup psů do Francie

 6. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Více zde: food.ec.europa.eu Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

 7. Francie nepovoluje vstup štěňatům mladším 12 týdnů (která ještě nebyla řádně očkována proti vzteklině) a také mladým zvířatům mezi 12–16 týdny (která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné). Toto nařízení platí bez výjimek.

  Více info zde: food.ec.europa.eu

 8. Zakázaná plemena a volný pohyb psů ve Francii

  Zakázaná plemena
 9. Zakázaná plemena - Francie má velmi striktní pravidla pro chov, držení nebo vstup do země pro plemena, která byla vyhodnocena jako potenciálně nebezpečná.

  Pro tyto účely byla jednotlivá „nebezpečná“ plemena rozčleněna do dvou kategorií, která mají svá vlastní zvláštní pravidla:

  Kategorie 1 (jedinci bez průkazu původu a jim podobní kříženci)

  • Americký stafordšírský teriér (+ všichni pitbulové)
  • Mastif
  • Stafordšírský teriér
  • Tosa

  Tito psi mají striktní zákaz vstupu do země. Výjimky neexistují. Za porušení zákazu bude pes navrácen do země původu, vzat do karantény, v krajních případech i uspán. To vše na náklady majitele.

  Kategorie 2 (jedinci s průkazem původu + rootweiler i bez průkazu původu)

  • Americký stafordšírský teriér (+ všichni pitbulové)
  • Rottweiler (i bez průkazu původu a jemu podobní kříženci)
  • Stafordšírský teriér
  • Tosa

  Tito psi mají do země vstup povolen pouze za předpokladu, že splní podmínky stanovené pro držení tohoto psa, bohužel pro cizince je prakticky nemožné tyto zákonné podmínky splnit a tak jako v případě Kategorie 1, si majitelé těchto psů musí vybrat jinou prázdninovou destinaci.

 10. Volný pohyb psů - pro psy ve Francii jsou vyhrazená místa, kde mohou volně pobíhat a tato místa jsou přímo označena cedulí umožňující volný pohyb psům (například psí pláže nebo psí parky). Na místech bez tohoto označení a na veřejných místech musí být psi na vodítku a “nebezpečná” plemena musí mít i náhubek (viz výše). Obecně platí pravidlo, že pokud chcete mít ve Francii psa na volno, musí být pod kontrolou – musí reagovat na přivolání a nesmí se pohybovat více než 100m od vás. V opačném případě by mohl být vyhodnocen jako „potulný“ za což hrozí nemalé pokuty

 11. Bezpečnost psa ve Francii

  Se psem do Francie
 12. Ošetření proti parazitům – jižní klima je příznivé pro přenašeče tropických onemocnění, v tomto případě se jedná o bodavý hmyz. Jsou dvě choroby, které zdejší komáři mohou přenášet – LEISHMANIÓZA a SRDEČNÍ DIROFILARIÓZA (neboli srdeční červivost). Obě tyto choroby mají dramatický vliv na zdraví vašeho psa. Obzvláště ve Středozemí je riziko nákazy poměrně vysoké. Existují přípravky ve formě spot-on, které přenosu nebo rozvinutí nemoci účinně zabrání. Před cestou se informujte u svého veterinárního lékaře o možnostech ochrany vašeho psa.

 13. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

 14. Pes v autě ve Francii – ve Francii platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Francie

Mapa "dog friendly" ubytování ve Francii

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Prosím vyberte si z menu typ ubytování, v mapě jsou označeny pouze kempy, kompletní mapa má 27 000 položek a může se chvíli načítat.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Kontakt

Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.
Přidat ubytování, odkaz, nebo upravit váš zápis můžete zde

© cestovanisepsem.cz 2024