Dovolená se psem v Polsku

Se psem do Polska – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Polska
  1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

    Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

  2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

  3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

    Nejaktuálnější informace najdete angličtině a němčině na stránkách polského ministerstva wetgiw.gov.pl

  4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

  5. Další podmínky pro vstup psů do Polska

  6. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Více zde: food.ec.europa.eu Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

  7. Polsko nepovoluje vstup štěňatům mladším 12 týdnů (která ještě nebyla řádně očkována proti vzteklině) a také mladým zvířatům mezi 12–16 týdny (která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné). Toto nařízení platí bez výjimek.

    Více info zde: food.ec.europa.eu

  8. Zakázaná plemena a volný pohyb psů v Polsku

    Zakázaná plemena
  9. Zakázaná plemena – v roce 2003 byla v Polsku stanovena plemena, která jsou považována za „nebezpečná“. Vlastnit nebo chovat takováto plemena je možné pouze na zvláštní povolení a při venčení musí mít za všech okolností nasazený náhubek. Omezen je taktéž vstup do země s těmito plemeny:

    • Akbaš
    • Americký bulldog
    • Amerrický Pitt Bull Terrier
    • Anatolský pastevecký pes
    • Argentinská, Kanárská a Malorská doga
    • Kavkazský pastevecký pes
    • Moskevský strážní pes
    • Rottweiler
    • Tosa Inu
  10. Volný pohyb psů - pro psy jsou v Polsku vyhrazená místa, kde mohou volně pobíhat a tato místa jsou přímo označena cedulí umožňující volný pohyb psům (například psí pláže nebo psí parky). Na místech bez tohoto označení a na veřejných místech musí být psi na vodítku a “nebezpečná” plemena musí mít i náhubek (viz výše). Ve veřejné dopravě musí mít pes vždy náhubek.

    Poláci mají taktéž do mnoha národních parků úplný zákaz vstupu se psem (např. Tatrzański Park Narodowy) a také pláže, které jsou součástí přírodní rezervace mají často zákaz vstupu se psem. Vždy raději kontrolujte cedule, než se vydáte na výlet se svým psem.

    Seznam národních parků a dostupnost se psem zde: aktywnizpsami.pl V Polsku si také dávejte pozor na důsledný úklid po svém psovi, pokud nechcete být pokutování minimální sazbou 100 Zloty.

  11. Bezpečnost psa v Polsku

    Se psem do Polska
  12. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

  13. Pes v autě v Polsku – v Polsku platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Polska

Mapa "dog friendly" ubytování v Polsku

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Upozornění

I když se snažíme databázi ubytování udržovat aktuální, může se stát, že ubytování změní podmínky ubytování domácích zvířat. Proto se prosím vždy před rezervací na Bookingu ujistěte, že stále můžete přijet i se svým mazlíčkem.

Údaj najdete dole na stránce hotelu, v podmínkách ubytování.

Podporujeme

fivestarhotelsonly.com Pětihvězdičkové hotely, rychlé vyhledávání dog-friendly hotelů.
peszdarma.cz Pes povolen a ubytován zdarma, všechny státy světa.
memolingo.cz Zábavná angličtina pro děti.

Kontakt

NC Net s.r.o.
Londýnská 57
120 00 Praha 2
Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.

© cestovanisepsem.cz 2024