Dovolená se psem v Portugalsku

Se psem do Portugalska – základní podmínky pro vstup do země

Se psem do Portugalska
 1. Označení psa mikročipem nebo tetováním - povinné. Zvíře musí být označeno mikročipem nebo viditelným tetováním. U psů zapsaných v plemenné knize stačí tetování, musí však být jasně čitelné a prokazatelně provedené před 3.7.2011. Psi, kteří byli tetování po tomto datu budou potřebovat pro cesty do zahraničí i mikročip.

  Důležté: je nutné provést implantaci mikročipu ještě před tím, než bude zvíře očkováno proti vzteklině! Pokud bude zvíře nejdříve očkováno a teprve potom očipováno (starší pejsci), nebude mu dřívější vakcinace uznána jako platná pro cesty do zahraničí. V takovém případě budete muset psa naočkovat ještě jednou a to minimálně 21 dní před zamýšlenou cestou (viz. Podmínky vakcinace níže).

 2. Evropský pas (Cestovní pas zvířete v zájmovém chovu) - povinné. Pes musí být vybaven vlastním cestovním pasem. Jedná se o doklad platný mezinárodně a vystaví vám ho certifikovaný veterinární lékař za poplatek cca 400,-Kč. Pas je platný po celu dobu života zvířete. V pasu je uveden majitel zvířete, číslo mikročipu, provedená povinná očkování, případně záznamy o zdravotním stavu zvířete. Pro vaše cesty do zahraničí opravdu nestačí pouze očkovací průkaz!

 3. Platné očkování proti vzteklině - povinné. Pes starší 12 týdnů musí mít platné očkování proti vzteklině, které veterinární lékař zaznamená do pasu. Cestovat může zvíře nejdříve 21 dní po své první vakcinaci, v případě přeočkování (které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování) může cestovat hned.

  Nejaktuálnější informace najdete angličtině na stránkách portugalského ministerstva zemědělství. mne.gov.pt

 4. Cestovní pojištění pro psa - doporučené. Veterinární ošetření v zahraničí se totiž může prodražit. Pojišťovna vám pak uhradí veškeré náklady na veterinární ošetření, pokud dojde k onemocnění či úrazu zvířete. Pojištění pejska si sjednáte jako součást vlastního cestovního pojištění za opravdu symbolickou cenu. U většiny pojišťoven se jedná o připojištění veterinární péče.

 5. Další podmínky pro vstup psů do Portugalska

 6. Jednoho člověka smí doprovázet maximálně 5 psů. Výjimkou jsou cesty na chovatelské výstavy, sportovní akce a soutěže. Účast na těchto akcích však musíte být schopni doložit. Více zde: food.ec.europa.eu Pokud psa doprovází jiná osoba, než majitel, musí mít tato osoba písemné zmocnění majitele.

 7. Portugalsko nepovoluje vstup štěňatům mladším 12 týdnů (která ještě nebyla řádně očkována proti vzteklině) a také mladým zvířatům mezi 12–16 týdny (která už naočkovaná byla, ale očkování není z pohledu cestovních podmínek zatím platné). Toto nařízení platí bez výjimek. Evropské komise.

  Více info zde: food.ec.europa.eu

 8. Zakázaná plemena a volný pohyb psů v Portugalsku

  Zakázaná plemena
 9. Zakázaná plemena – v Portugalsku neplatí zákaz vstupu pro žádná plemena. Nicméně existuje seznam plemen, která byla vyhodnocena jako potenciálně nebezpečná a platí pro ně přísnější podmínky než pro ostatní plemena. Pokud tedy budete chtít se psem tohoto typu zůstat v Portugalsku déle než 4 měsíce, musíte podepsat tzv. Statement of Responsibility.

  Jedná se např. o tato plemena a jim podobná:

  • Americký Staffordšírský Teriér
  • Argentinská doga
  • Brazilská fila
  • Pit Bull Teriér
  • Staffordšírský Bull Terrier
  • Tosa Inu

  Co se týče délky pobytu, pokud plánujete se svým psem zůstat na území Portugalska déle než 120 dní, jste povinni psa zaregistrovat do centrálního informačního systému SIAC a zaplatit poplatek. Tato povinnost platí pro všechna plemena i křížence. Cílem tohoto programu je omezit počet opuštěných a potulných zvířat a vést občany k zodpovědnému přístupu při vlastnictví zvířete. Více info: zde

 10. Volný pohyb psů – Portugalsko je poměrně dog-friendly zemí a s pejskem můžete do většiny veřejných budov (kromě muzeí a chrámů), do venkovních kaváren i parků. Obecně platí, že pejsek by měl mít obojek (nejlépe se jménem a telefonním číslem na majitele) a měl by být na veřejných místech na vodítku. “Nebezpečná” plemena musí mít i náhubek (viz výše). Ve veřejné dopravě je vyžadován náhubek u všech plemen i velikostí.

  Místo, kde pejsci nejsou příliš vítáni jsou městské pláže nebo pláže poblíž letovisek. Je tedy potřeba vyhledávat spíše divočejší pláže a nebo vyhrazená místa (většinou na okraji městských pláží) a vyhrazené hodiny pro venčení psů (brzy ráno nebo později večer). Úklid exkrementů je zde samozřejmostí. Také většina restaurací nedovoluje vstup se psem. Nicméně v letních měsících jsou k dispozici i venkovní posezení, kde se se psy počítá.

 11. Bezpečnost psa v Portugalsku

  Se psem do Portugalska
 12. Ošetření proti parazitům – jižní klima je příznivé pro přenašeče tropických onemocnění, v tomto případě se jedná o bodavý hmyz. Jsou dvě choroby, které zdejší komáři mohou přenášet – LEISHMANIÓZA a SRDEČNÍ DIROFILARIÓZA (neboli srdeční červivost). Obě tyto choroby mají dramatický vliv na zdraví vašeho psa. Obzvláště ve Středozemí je riziko nákazy poměrně vysoké. Existují přípravky ve formě spot-on, které přenosu nebo rozvinutí nemoci účinně zabrání. Před cestou se informujte u svého veterinárního lékaře o možnostech ochrany vašeho psa.

 13. Označení psa při zaběhnutí – velmi doporučujeme pořídit vašemu psovi přívěšek na obojek nebo postrojek, opatřený kontaktními údaji pro případ zaběhnutí. V případě, že se váš pes zatoulá a bude mít viditelný identifikační štítek, je velká pravděpodobnost návratu zbloudilce do vašich rukou. Ideální jsou gravírované placky se jménem psa a mezinárodním telefonním číslem – jsou na první pohled na pejskovi vidět a jsou prakticky nezničitelné. Nezapomeňte telefonní číslo uvést i s předvolbou +420.

 14. Pes v autě v Portugalsku – v Portugalsku platí stejné předpisy pro převoz psa v autě, jako u nás. Obecně platí, že pes v autě musí být zabezpečen tak, aby žádným způsobem neohrožoval bezpečnost řidiče, posádky vozu nebo ostatní účastníky silničního provozu. Tedy musí být zajištěn proti nežádoucímu pohybu ve voze. Podrobnější informace o tom, jaké jsou možnosti bezpečné přepravy psa v autě naleznete v našem článku Se psem v autě.

Se psem do Portugalska

Mapa "dog friendly" ubytování v Portugalsku

Vybrali jsme pro vás pouze ta ubytování, kde jsou domáci zvířata povolena a ubytována zdarma.
Před rezervací doporučujeme ověřit, zda se podmínky ubytování nezměnily.

Pejsek Chihuahua
Insipirujte se! Sledujte nás na Instagramu.

Upozornění

I když se snažíme databázi ubytování udržovat aktuální, může se stát, že ubytování změní podmínky ubytování domácích zvířat. Proto se prosím vždy před rezervací na Bookingu ujistěte, že stále můžete přijet i se svým mazlíčkem.

Údaj najdete dole na stránce hotelu, v podmínkách ubytování.

Podporujeme

fivestarhotelsonly.com Pětihvězdičkové hotely, rychlé vyhledávání dog-friendly hotelů.
peszdarma.cz Pes povolen a ubytován zdarma, všechny státy světa.
memolingo.cz Zábavná angličtina pro děti.

Kontakt

NC Net s.r.o.
Londýnská 57
120 00 Praha 2
Prosím použijte kontaktní formulář, snažíme se odpovědět do 24 hodin.

© cestovanisepsem.cz 2024